skip to Main Content
504 632 940 serwis@eko-instal24.pl

Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem pomp ciepła.

Nasza firma nie tylko sprzeda Ci w dobrej cenie pompę ciepła, ale również dokona montażu.

Posiadamy w sprzedaży pompy ciepła o różnych wielkościach i parametrach technicznych. Służymy również pomocą w doborze najodpowiedniejszego sprzętu do państwa potrzeb.

Zalety i zastosowanie pomp ciepła.

Zastosowanie

Pompy ciepła przeznaczone są do:

– podgrzewani ciepłej wody użytkowej

– podgrzewanie wody w basenie

– ogrzewanie pomieszczeń

– chłodzenie pomieszczeń

Wysoka wydajność

Pompy ciepła są najefektywniejszymi urządzeniami grzewczymi, wykorzystującymi energię odnawialną z powietrza, gruntu lub wody. Współczynnik COP może wynieść nawet 5 (z 1kW energii elektrycznej powstaje 4 kW ciepła).

Gwarancja 5 lat !!!

Wysoka wydajność, atrakcyjna cena zakupu i aż 5 lat gwarancji producenckiej na nie które produkty.

Łatwo dostępny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Oszczędność i ekologia.

Ekologia przede wszystkim

Wystarczy dostęp do prądu i powietrza. Koszt eksploatacji tradycyjnego kotła do ogrzewania domu jest dwukrotnie wyższy. Bez obsługowa praca. Brak emisji spalin. Klasa efektywności energetycznej A+++

Pompy ciepła to urządzenia, które produkują energię pozyskiwaną z ogólnodostępnego powietrza, wody lub gleby nie produkując przy tym szkodliwych substancji dla zdrowia i życia człowieka oraz zwierząt. Zyskują one coraz większą popularność, a z roku na rok rośnie liczba osób korzystających właśnie z pomp ciepła.

Samo urządzenie jest tanie i nie wymaga skomplikowanej infrastruktury technicznej, a jej pełna automatyka pozwala na prawie bez obsługową pracę. Pompy ciepła produkują energię nawet przy temperaturze powietrza dochodzącej do – 10 stopni Celsjusza. Różnice w kosztach zakupu i montażu pompy ciepła w stosunku do tradycyjnych kotłów grzewczych zwracają się bardzo szybko, bo już po niespełna kilku latach.

Pompy ciepła można zamontować w już istniejącym budynku mieszkalnym czy biurowym, albo zaplanować jej montaż w budynku nowo powstającym. Są bardzo popularne za granicą np. w Szwajcarii, gdzie co 3 dom jest wyposażony w pompę ciepła. Jeśli zaplanujecie ogrzewanie domu pompą ciepła możecie zrezygnować z budowy komina, co znacznie wpłynie na zaoszczędzenie kosztów budowy domu. Nasz hydraulik może podłączyć pompę do już istniejącej instalacji CO.

W przypadku zainstalowania pompy ciepła w budynku mieszkalnym, aż 75% ciepła pochodzi z pompy. Może być jedynym źródłem ogrzewania domu lub współpracować z innymi urządzeniami. Pompa ciepła może współpracować z kolektorami słonecznymi, kominkiem z płaszczem wodnym oraz kotłami centralnego ogrzewania na paliwa stałe, ciekłe lub gazowe. Pompa ciepła bardzo dobrze współpracuje z niskotemperaturowymi układami płaszczyznowymi np. ogrzewaniem podłogowym.

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływa na sprawność pompy ciepła jest termomodernizacja budynku. Przy dobrze ocieplonym budynku dobiera się stosunkowo urządzenia o mniejszych mocach znamionowych. Kwestie doboru urządzenia, jego mocy i wielkości znamionowej możesz pozostawić nam, a my pomożemy Ci dobrać odpowiednia jednostkę przeprowadzając mini audyt energetyczny budynku. Świadczymy również usługi elektryczne w zakresie podłączania pomp do już istniejących instalacji elektrycznych.


Świadczymy usługi montaż pomp ciepła na terenie miast Wieluń, Sieradz, Wieruszów oraz Złoczew.

Sterowanie pompami ciepła jest niezwykle proste i może być praktycznie bez obsługowe co znacznie wpływa na komfort ich pracy i użytkowania.

Back To Top